GoPro HERO6 Black: nejvýkonnější GoPro kamera současnosti

 
Na první pohled možná kameru GoPro HERO6 Black ani nerozeznáte od staršího bratra HERO5 Black. Ale nenechte se zmást. Uvnitř je mnohem výkonnější, umí lepší fotky i videa a snáze se ovládá.

4K videa při 60 fps? Jednoduše úchvatné

GoPro HERO6 Black Nevýkonnější GoPro kamera současnosti. Nový snímač GP1 pro dokonalé barvy a rozlišení 4K60p či 1080p240. Ovládání hlasem, pokročilá stabilizace videa, dotykový LCD, GPS, dotykový zoom, USB-C, Wi-Fi a Bluetooth.

Tou nejlákavější novinkou u HERO6 Black je možnost natáčet 4K videa při 60 snímcích za sekundu – starší HERO5 uměla 4K videa jen při 30 snímcích za sekundu.
Rozdíl v kvalitě takovýchto videí poznáte na první pohled. 60snímkové záznamy jsou mnohem plynulejší a netrhají se ani u prudkých pohybů, což oceníte třeba při natáčení sjezdu na horském kole. Z 60fps videa navíc na počítači snáze vyfotíte kvalitní snímek, takže pokud fotograf akce neměl svůj den, můžete to ještě zachránit díky videu.

Sluší se dodat, že HERO6 umí i při nahrávání v 4K rozlišení stabilizaci obrazu, zatímco HERO5 dokázala stabilizovat obraz jen do rozlišení 2.7K.

Téměř 2× vyšší rozlišení u klasických videí

Další, takřka revoluční, změna u natáčení videí. Zatímco limitem HERO5 byla videa o 240 snímcích za sekundu v rozlišení 720p, HERO6 umí ve stejné snímkové frekvenci videa v rozlišení 1080p. Výsledné video má tak 2× vyšší počet pixelů, takže až budete natáčet závod BMX, dokážete spočítat i zrnka písku v oblacích prachu.

GoPro HERO 6 vás potěší i možností hlasového ovládání, kdy kameru zapnete slovním povelem. Také umí fotky v HDR, videa ukládá ve formátu H.265 HEVC, aby nezabírala tolik místa, a dotyková obrazovka na vaše gesta reaguje mnohem rychleji než u starších modelů. Navíc je vodotěsný až do hloubky 10 metrů.